Aktualności

W związku z planowanym postojem Zakładu Produkcyjnego Murcki informujemy, że w dniu 01.12.2021r. w godzinach 12:00 – 19:00 wystąpi przerwa w dostawie ciepła do wszystkich Odbiorców rejonów Kostuchna i Murcki w Katowicach.

Przepraszamy za utrudnienia. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem Biura Obsługi Klienta 32 603 57 33.

Nie ma lepszej metody walki ze smogiem niż przyłączanie budynków do sieci ciepłowniczej, dlatego rozwój ciepłownictwa systemowego zarówno w formule rozproszonej, jak i zintegrowanej to jedno z optymalnych rozwiązań na problem CO₂ i niskich emisji w Polsce – powiedział Jacek Chodkowski, prezes Dalkii Polska Energia, w trakcie panelu w Gdańsku, pytany o nowe uwarunkowania rozwoju branży ciepłowniczej w Polsce.

Upowszechnienie ciepła sieciowego wymaga jednak inwestycji oraz sprzyjających regulacji prawnych, umożliwiających szybką i efektywną kosztowo budowę infrastruktury sieciowej oraz modernizacje istniejących zakładów. Istotne jest, aby włączyć koszty zanieczyszczeń i emisji CO₂ w cenę ciepła – co może poprawić bilans ekonomiczny inwestycji i ułatwić systemowe wprowadzanie koniecznych zmian.

Ciepłownictwo musi być filarem transformacji energetycznej w Polsce, jednak potrzebne są systemowe rozwiązania prawne i finansowe wspierające modernizację branży – dodał prezes Chodkowski.

Dalkia Polska Energia S.A. zaprasza do zapoznania się z ofertą najmu powierzchni biurowej zlokalizowanej na trzecim piętrze w budynku przy ul. Ścigały 14 w Katowicach (dzielnica Bogucice). Łączna powierzchnia pomieszczeń to ok 285 m2 na którą składa się 17 pokoi o powierzchni od 12m2 do 26m2 oraz dwa odrębne pomieszczenia z przeznaczeniem na toaletę.

 

Wynajmowana powierzchnia znajduje się w reprezentacyjnym budynku z całodobową ochroną oraz z indywidualnymi miejscami parkingowymi. Bardzo dobra lokalizacja (przy Drogowej Trasie Średnicowej) umożliwia szybki dojazd do Centrum jak i miast ościennych.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 722 060 449.

0 MW

MOCY CIEPLNEJ ZAINSTALOWANEJ

0

ŹRÓDEŁ CIEPŁA

0

SILNIKÓW
GAZOWYCH

>0 MLN M3

ZUŻYTEGO METANU ROCZNIE

0 000 M

SIECI
CIEPŁOWNICZYCH