O nas

Dalkia Polska Energia S.A. - lider usług energetycznych na terenie Aglomeracji Śląsko - Dąbrowskiej. Operator systemów energetycznych i usług efektywności energetycznej. Jesteśmy szczególnie cenieni za swoje doświadczenie w odzyskiwaniu gazu kopalnianego i jego transformację w paliwo sieciowe.

Naszym produktem jest Ciepło Systemowe

Zajmujemy się wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody na terenie miast: Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Rudy Śląskiej. Produkcja odbywa się w 12 źródłach ciepła (ciepłowniach i elektrociepłowniach). Nasze ciepło trafia do licznych instytucji, zakładów przemysłowych, obiektów oświatowych i usługowo-handlowych oraz do tysięcy śląsko – dąbrowskich mieszkań, częściowo zaopatrując je również w ciepłą wodę użytkową.

Dalkia w czasie pandemii Covid-19

Dalkia w sposób szczególny wspiera swoich klientów od początku trwającego kryzysu zdrowotnego.

W ślad za stopniowym łagodzeniem koniecznych ograniczeń, dokładamy wszelkich starań, aby realizować powierzone nam zadania, ściśle przestrzegając zaleceń sanitarnych, w celu ochrony zdrowia naszych pracowników, klientów, podwykonawców i użytkowników.

Podejmujemy działania prewencyjne w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy naszym pracownikom i osobom, z którymi mają kontakt. Wszyscy pracownicy posiadają dostęp do środków ochrony osobistej i zostali przeszkoleni z zasad postępowania w warunkach pandemii, zebranych w Przewodniku ochrony własnej i innych w środowisku pracy.