Media o nas

Chcemy być partnerem lokalnych władz i klientów w poprawie efektywności energetycznej. Chcemy zaoferować polskim samorządom i przemysłowi dostęp do międzynarodowych doświadczeń, tak aby realizowali jak najlepsze projekty w oparciu o światowe standardy - mówi Jacek Chodkowski, prezes ZEC w Katowicach w rozmowie z "Trybuną Górniczą"

Energomodernizacja budynków stanowiących zasób lokalowy Miasta Sosnowiec wraz z wieloletnim zarządzaniem gospodarką cieplną to pionierski projekt partnerstwa publiczno-prywatnego służący likwidacji niskiej emisji i wzrostowi efektywności energetycznej lokali mieszkalnych.

Ogrzewanie, filtrowanie, pobór wody, uzdatnianie powietrza... wszystkie te procesy pochłaniają wiele energii i pieniędzy. Nie raz bardzo proste zmiany pozwalają na duże oszczędności – mówi Baptiste Calvet, zarządzający projektami efektywności energetycznej w DK Energy Polska – Grupa Dalkia.

Zakłady Energetyki Cieplnej w Katowicach we współpracy z Miejskim Zakładem Zasobów Lokalowych w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego wytyczają nowe standardy dla energetyki cieplnej. O projekcie energomodernizacji os. Juliusz w Sosnowcu z prezesem zarządu ZEC S.A. Jackiem Chudym oraz dyrektor MZZL Joanną Sekułą rozmawia Kinga Kokoszka.